جاذبه های گردشگری مازندران : شهر محمودآباد و سرخرود

جاذبه های گردشگری مازندران : شهر محمودآباد و سرخرود


شهرستان محمودآباد:

 در قسمت مركزي استان مازندران در ساحل درياچه خزر قرار دارد و حدود آن از شمال به درياچه خزر از جنوب به شهرستان آمل از غرب به شهرستان نور و از شرق به بخش فريدونكنارو شهرستان بابلسر ميباشد.  محمودآباد، یکی از زیباترین سواحل دریای مازندران را داراست که از نظر توسعه توریسم ساحلی اهمیت بسیار زیادی دارد. این منطقه به انواع خدمات و تجهیزات گردشگری مجهز می‌باشد. ارائه‌ خدمات‌ گردشگری، ماهی‌گیری‌ و کشاورزی، شغل اصلی ساکنان این سرزمین می‌باشد.

مکان های دیدنی محمودآباد

سواحل زیبا با امکانات ویژه برای مسافران، پارک ملت ساحلی، پارک مرکزی ساحلی، پارک لاله ی ساحلی، پارک طاهباز، سرزمین رویاها ساحلی، جنگل تشبندان، جنگل بونده، آب بندان های سوراخ مازو، پلاژ و کافی شاپ صدف، شهر بازی الماس در پارک مرکزی و

 

در حومه شهرستان محموداباد، جنگلهایی از قدیم موجود بود؛ که بسیاری از آنها در روستاها و کنار باغها و زمینهای کشاورزی موجود است.

دو جنگل معروف در حومه ی شهر:

۱در سمت شرق جاده ی آمل محمودآباد، بوده و به جنگل تشبندان معروف میباشد.

۲جنگل بونده تا شیرکلا (پیتسر)، که از روستای بونده تا برنجده در قسمت غربی مسیر جاده‌ی آْمل محموآباد؛ تا روستاهای شهرستان نور متصل است.

درختان این جنگلها از: ممرز، بلوط، زبان کنجشک، انجیل، توسکا، افرا، شیردار، گردو، نارون (ملج یا اوجا )، راش، ولیک، کرات، لرگ، آل، مِرس، ازار تشکیل شده است.

سرخرود:

این قطب جدید گردشگری حاشیه خزر ، از شمال به تپه های ماسه ای و اراضی بایر و قسمتی از آن به ساختمان های ویلایی لوکس و آپارتمان های ساحلی جدید ، از شرق به شهر فریدونکنار و از غرب به شهر محمودآباد و از جنوب به شهرستان آمل متصل است .  از دیگر ویژگی های آن این است که وجود دو تپه باستانی در جنوب شهر ، مهر تاییدی برپیشینه تاریخی و قدمت دیرینه آن در تاریخ منطقه است . رودخانه هراز که از وسط این شهر می گذرد آن را به دو قسمت تقسیم و زیبایی طبیعی منحصر به فردی برای شهر ایجاد کرده و آب رودخانه چون به دریا متصل است به همراه بالا آمدن دریا ، بالا می آید .


جاذبه های گردشگری و دیدنی شهر سرخرود :

۱ ـ ساحل ماسه ای و زیبا و بکر شهر سرخرود به طول ۵ کیلومتر با چشم انداز دلپذیر و نسیم روح بخش ساحل مکان مناسبی جهت تفریح بـه وجـود آورده است . علاوه بر آن فعالیت شرکت های پره و صید ماهی از دریا نیز چشم انداز منحصر به فردی را شکل می دهد که اقامت حداقل یک شب و گشت دریایی بهترین اوقات را برای گردشگران فراهم می آورد .

۲ ـ آب بندان سرخرود شرقی و غربی که در مسیر به طرف آمل واقع شده با طبیعت زیبای پارک جنگلی و آب بندان و پرندگان مهاجر چشم انداز منحصر به فردی را به وجود آورده است .

۳ ـ دو تپه باستانی در ضلع جنوب شهر خیابان به طرف آمل معروف به قلاکتی ( قلابن ۱ و ۲ ) که قدمت دویست ساله دارد ، با منظره مزارع و نقاط سرسبز و روح افزار از مراکز تفریحی منحصر به فرد شهر محسوب می شود .

 ۴ ـ تالب های زمستانی دامگاه های سنتی پرندگان وحشی و زیستگاه های پرندگان مهاجر همچون ، مرغ آبی ، قو ، فلامینگو ، خوتکا و غیره از جاذبه های دیدنی شهر بوده که در ضله شرقی شهر واقع شده و مناظر دلپذیر و منحصر به فردی را به وجود آورده است .

۵ ـ پلاژهای ساحلی در طول نوار ساحلی با امکانات مناسب آماده پذیرایی از مسافران و گردشگران می باشند .

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *