خط و نشان با رتبه ۱۶۰ هزار کنکور تجربی !!!

آدم در این روزها گاهی چیزهایی می بیند که نمیداند بخندد یا گریه کند . برخی مشتریان کنکوری با بی اطلاعی کامل و همچنین نداشتن اطلاعات کافی و بقول یکی از دوستان فقر فرهنگی شدید گاهاً موجب می شوند بخاطر سوالات و مطالب و یا حرفهایی که می زنند سرمان را به میز بکوییم !!! آخر مگر می شود اینقدر نادان و اینقدر کوته فکر بود ؟ اگر ۱۲ سال درس خواندن و دیپلم گرفتن نتوانسته این انسان ها را از فقر فرهنگی و بی سوادی و کوته فکری جدا کند چگونه ۴ سال دانشگاه میخواهد این کار را که ظرف ۱۲ سال صورت نگرفته به سرانجام برساند ????!!!!!guilty

داوطلب کنکوری دیشب با مادرش به کافی نت مراجعه کرد و اظهار میکرد که شما ” فلان کد را برای من اشتباه زده اید !!! ” حال اینکه ما پس از ثبت نام به همه گوشزد میکنیم که برگه هایشان را چک کنند و همچنین روی برگه هایشان یک کاغذ میچسبانیم با این مضمون :

==========================================

*توجه * — قابل توجه داوطلبان گرامی — *توجه *
انتخاب رشته آزمون سراسری تا روز فلان قابلیت ویرایش و اصلاح دارد . لذا خواهشمند است حتماً پرینت برگه های انتخاب رشته را با دقت کامل بررسی نموده و در صورت مشاهده هرگونه ایراد و یا اشکال برای اصلاح آن تا تاریخ فوق به کافی نت مراجعه نمایید . بدیهی است که بعد از تاریخ فوق ، انتخاب رشته قابل تغییر نبوده و کافی نت مسئولیتی در قبال هرگونه ایراد و یا اشتباه در انتخاب رشته شما نخواهد داشت . بار دیگر به شما توصیه میکنیم اکنون که فرصت اصلاح انتخاب رشته وجود دارد حتما با دقت برگه های پرینت شده تان را بررسی کنید و اگر ایرادی دارد برای اصلاح آن تا تاریخ فوق به کافی نت مراجعه کنید چون بعد از اتمام تاریخ اصلاح ، دیگر امکان ویرایش وجود ندارد . نکته جالب این است که علیرغم تکرار و تذکر چندین و چندباره ما به داوطلبان بازهم تعداد انگشت شماری چند هفته بعد مراجعه میکنند و میگویند فلان کد اشتباه شده است و یا شما برای ما این کد را اشتباه زده اید که با توجه به تذکرات شفاهی کافی نت و این برگه که به منزله تذکر کتبی در روی برگه ثبت نامی شما چسبانیده شده است کافی نت ولیعصر هیچگونه مسئولیتی در قبال انتخاب رشته شما و احیانا ایرادات آن نداشته و مسئولیت هرگونه اشتباه و یا سهل انگاری در خصوص عدم مراجعه و یا اصلاح انتخاب رشته به عهده خود داوطلب خواهد بود .

( با سپاس– کافی نت ولیعصر )

==========================================

و عملاً با چسباندن این تذکر کتبی روی برگه های ثبت نام به داوطلب گوشزد میکنیم که اگر اشتباهی بواسطه عدم اصلاح برگه های شما صورت پذیرد مقصر شما هستید و هرچند که در عرف حتی نیازی به چسباندن این تذکر کتبی روی برگه های کنکوری ها هم نیاز نیست و هر شخص سالم و عاقل و بالغی میداند که باید وظایفش را طبق زمان بندی و در روزهای معین انجام بدهد اما این برگه برای ما حکم اتمام حجت را دارد که مبادا روزی کسی پیدا شود و بگوید شما نگفتید !!!

اما نکته جالب این است که همانطور که ذکر شد مادر و دختری دیشب مراجعه کردند و میگفتند ” شما برای شما اشتباه زده اید ” … حالا من مانده بودم که بعد این همه تذکر کتبی و شفاهی واقعا آدم باید ابله باشد که مراجعه کند و بگوید شما برایم اشتباه زده اید !!! خوب عقلتان کجاست ؟ منطقتان کجاست ؟ سوادتان کجاست ؟ شعورتان کجاست ؟ این همه تذکر کتبی و شفاهی برای اینکه در زمان مقرر مراجعه کنید !!!  حالا زمان مقرر پیشکش ، اینکه گفته شود شما برای من اشتباه زده اید جای توجیه ندارد !!! مگر همان روز بعد از ثبت نام کدهایتان را چک نکرده اید ؟ چرا آنموقع نگفتید ؟ و جالب اینکه هر داوطلب هنگام ثبت نام خودش پشت میز سرور می آید و کدها را میخواند و همزمان ثبت نام را با چشمهایش می بیند اما باز هم با جسارت تمام میگوید شما اشتباه زده اید !!!

متاسفانه این روزها جمله ” شما برایم اشتباه زده اید “ جمله ای شایع و اپیدمیک در میان مشتریانی است که میخواهند اشتباهاتشان را به گردن شما بیندازند و برای خودشان توجیه بتراشند حال اینکه اصلا با گفتن این جمله مشکلی حل نخواهد شد و این کار بنوعی پاک کردن صورت مسئله است . جالب تر از همه این است که وقتی برگه انتخاب رشته و مدارک این داوطلب مدعی را بررسی کردم دیدم رتبه اش شده ۱۶۰ هزار !!!!!

او  و مادرش با رتبه  ۱۶۰ هزار دارند برای ما خط و نشان میکشند که چرا کدها را اشتباه زده اید و این اگر قبول نشود تقصیر شماست  !!! و از این داستانهای خنده دار که ما هم زیر بارش نمی رویم و نخواهیم رفت چون با شواهد و قرائن و تذکرات و مطالبی که ذکر شد مسلم میدانیم که حتی بصورت حقوقی ایراد کار از ما نبوده و نیست و مقصر این سهل انگاری خود داوطلب است .

از این مسائل که بگذریم نکته جالب و خنده ماجرا رتبه ۱۶۰ هزار داوطلب و کارنامه سرتاسر منفی اوست !!! وقتی آدم اینقدر چشمهایش را ببندد که حقایق را نبیند و خودش نفهمد که با این درصدهای منفی و رتبه فاجعه امکانی برای قبولی ندارد اصرار روی اینکه شما سرنوشت بچه من رو خراب میکنید مثل جوک و لطیفه است . داوطلب محض رضای خدا یک تست درست سر جلسه امتحان نزده !!! یعنی ۱۲ سال درس خوانده ولی دریغ از یک تست درست در جلسه امتحان !!! یعنی اگر شما در جلسه کنکور همه تست ها را سفید بگذاری و نزنی حداقل رتبه ات از ۱۶۰ هزار بهتر می شود !!! حالا وقتی یکی ۱۲ سال درس میخواند و بعد میشود رتبه ۱۶۰ هزار دیگر چه انتظاری دارید که طرف بخواهد اشتباهاتش را گردن شما نیندازد  !!! او چون کنکور را خراب کرده و زیر بار فشار خانواده است مجبور است کسی دیگر را مقصر جلوه بدهد و اشتباهات را بیندازد گردن شما تا خودش از زیر بار مسئولیت شانه خالی کند و با پررویی تمام بگوید سرنوشت من خراب شد !!! اما آیا اصولا چنین آدمی سرنوشت دارد که بخواهد برای سرنوشتش برای ما خط و نشان بکشد که اگر قبول نشود تقصیر شماست !!!!

طرف با رتبه ۱۶۰ هزار کنکور میخواهد انیشتین بشود یا دکتر حسابی که ما نگذاشتیم !!! هنوز شماره ملی اش را حفظ نیست و وقتی ازش میپرسیم شماره ملی میگوید : مامان !!! شماره ملی ام چنده !!!! و آنوقت شما از این استعداد بالقوه انتظار دارید یک شبه بالفعل شود !!!

حرف و مطلب زیاد است اما از این ترس دارم که شما دوستان نیز با خواندن این مطالب ” کار دست خودتان بدهید ” چون برخی دوستان وقتی مطالبی از این دست را از سایت ما میخوانند برای من در کامنت ها مینویسند ” وای ” آدم میخواد سرش رو بکوبه به میز ” و اگر دیگر ادامه نمیدم برای این است که نگران شما خوانندگان این مطلب هم هستم …  این داستان هم تمام شد اما همیشه به این می اندیشم که چرا اینچنین می شود که نابغه های مملکت ما با رتبه ۱۶۰ هزار برای ما خط و نشان میکشند …

منبع : کافی نت ولیعصر کرج

http://www.kolbeh-sabz.ir

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *